Otwarte Pon - Sob 08:00-16:00
info@papmeble.pl 533-662-662

Sposoby na odseparowanie kuchni od salonu

Kuchnia otwarta na salon to ostatnimi czasy jeden z najpopularniejszych trendów w zakresie aranżacji nowoczesnego mieszkania. Pomysł dość efektowny, aczkolwiek ma również swoje wady. Na szczęście są sposoby na odseparowanie kuchni od salonu w momentach, kiedy jest to po prostu konieczne.

Doskonałym sposobem na wyznaczenie granicy pomiędzy kuchnią a salonem, może być wykonanie profesjonalnej wyspy kuchennej. Jest to na tyle dobre rozwiązanie, iż nie tylko wpływa na skuteczne odseparowanie obu pomieszczeń, ale też pozwala zwiększyć funkcjonalność samej kuchni. Wśród wielu zalet wyspy kuchennej jest przede wszystkim możliwość wykorzystania wielkiego blatu w czasie przygotowywania posiłków, ale jednocześnie opcja swobodnego przechowywania sprzętu AGD i pozostałych narzędzi. Odpowiednio wykonana, może być również dodatkowym miejscem do spożywania posiłków. Wystarczy tylko dostawić stylowe krzesła barowe.

Innym równie atrakcyjnym sposobem oddzielenia kuchni od salonu, może być umieszczenie na owej granicy dużego stołu jadalnianego wraz z zestawem krzeseł. W końcu i tak trzeba gdzieś tego rodzaju meble umieścić. Dzięki temu ani kuchnia nie jest za ciasna, ani salon nie jest jednocześnie jadalnią. Stół z reguły ustawia się prostopadle do ściany, także blisko niej. Często również część muru na szerokość danego stołu oddziela się stylową tapetą, albo innym ornamentem wykonanym kolorową farbą. To pozwala na zachowanie odmiennych stylów wystroju poszczególnych pomieszczeń.

Drzwi przesuwane dziś wykonywane z pomysłem i w nowoczesnym stylu, mogą być doskonałym sposobem na oddzielenie kuchni od salonu. Wybór tego rodzaju drzwi jest duży, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie takie, które będą najlepiej pasować do urządzonego już wnętrza. Dostępne w ofercie drzwi mogą się tylko przesuwać, ale też składać w praktyczną harmonijkę. Ich wybór to kwestia gustu i stylistyki.

Barek w przypadku niektórych osób jest wręcz marzeniem i okazuje się, że bardzo funkcjonalnym, bo to właśnie ten patent może doskonale oddzielić kuchnię od salonu. Wysoki, murowany, wykonany z samego blatu i łączony chromowanymi rurkami – to wszystko co dziś można wykonać. Dołączając do niego krzesła barowe można zyskać niezwykle praktyczny element z zakresu wyposażenia, który będzie pełnił funkcję stołu do spożywania rodzinnych posiłków.

Sposobów na oddzielenie kuchni od salonu jest wiele. Wśród nich są oczywiście rozwiązania trwałe i z opcją dogodnych zmian. Wybór należy do każdego z osobna, aczkolwiek warto zasugerować pójście w kierunku sposobu, który pozwoli zachować przestrzeń kiedy mieszkanie ma być stylowe i nowoczesne, a w innym razie dwa osobne pomieszczenia, gdy istnieje konieczność zachowania większej prywatności.