Otwarte Pon - Sob 08:00-16:00
info@papmeble.pl 533-662-662

Kuchnia w Czystej Bieli – Styl Nowoczesny.

Zabudowa kuchni w białym kolorze to propozycja niejednego producenta mebli i projektanta wnętrz, którzy najlepiej znają się na trendach obowiązujących w branży wnętrzarskiej. Białe meble kuchenne to nie tylko optyczne powiększenie pomieszczenia czy symbol elegancji, ale przede wszystkim szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o sam wystrój danego pomieszczenia.

Trend na białe kuchnie w ostatnim czasie znacząco się zaostrza. Trudno się temu dziwić, kiedy kolor ten jest tak bardzo wdzięczny i pasuje chociażby do stylowych, klasycznych frontów. Odważne gospodynie decydują się na białe podłogi i kremowe kafelki na ścianach, ale jeżeli ktoś obawia się zbyt intensywnej przewagi bieli, meble w tym kolorze może zestawić z każdym innym kolorem, bo w końcu pasuje do wszystkiego.

Duże i zupełnie gładkie fronty nowoczesnych kuchni przykuwają szczególną uwagę. W ostatnim czasie zapanowała moda na fronty pozbawione uchwytów, a jeżeli nawet są montowane, to mają one formę prostych relingów. Fronty w tym kolorze doskonale komponują się również z przezroczystym lub matowym szkłem. Główną zaletą białej zabudowy kuchennej jest to, iż nawet przy dużym nasyceniu szafek i szuflad, meble te sprawiają wrażenie, jakby w pomieszczeniu panowała przestrzeń. Dzięki takiej aranżacji, nawet delikatny kolor drobnych elementów, może stanowić ogromną dekorację pomieszczenia.

Białe meble kuchenne w stylu retro sprawiają wrażenie lekkich, podobnie jak masywne meble wykonane z drewna. Są bardziej eleganckie i stylowe. Niezależnie od ich kształtu i zdobień, w białym kolorze mogą rozświetlać całe wnętrze. Meble w tym stylu charakteryzują się na ogół szerokimi ramiakami i głębokim frezowaniem. Przeszklone witryny i otwarte półki to również elementy ściśle wskazujące na ten styl. Decydując się na kuchnie retro w białym kolorze, warto połączyć je z blatami, ścianami i podłogami w nieco innych barwach.