Otwarte Pon - Sob 08:00-16:00
info@papmeble.pl 533-662-662

Jakie wybrać meble dla swojego dziecka.

Pokój dziecka jest pomieszczeniem w domu, do którego w czasie urządzania, trzeba przywiązać szczególną uwagę. W końcu to tu dziecko będzie uczestniczyło w codziennych zabawach, uczyło się, a także spało. Ponadto pokój ten jest również miejscem wypoczynku. Jak więc wybrać meble, aby spełniły wszystkie te oczekiwania?

Chcąc wybrać odpowiednie meble dla swojego dziecka, najlepiej ustalić pewne kryteria wyboru albo inaczej wyznaczniki, którymi warto się w danym procesie kierować. Nie można tu również zapominać o stylu mebli, który powinien być dopasowany do charakteru i upodobań dziecka.

Bezpieczeństwo

Meble, które kupuje rodzic do pokoju swojego dziecka, powinny być pozbawione szkła, metalowych elementów oraz wyraźnych kątów, które na skutek uderzenia którąkolwiek częścią ciała, mogłyby spowodować zranienie. Takie meble potrzebne są dla dziecka, które dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki, jak też po raz pierwszy wybiera się do szkoły. Dziecko w tym wieku ma głowę pełną pomysłów, a meble niekiedy traktuje jako drabinkę wspinaczkową, dlatego trzeba koniecznie zadbać o to, aby były wykonane z bezpiecznych elementów i z dbałością o bezpieczeństwo młodych użytkowników. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na wykończenie mebli i sprawdzić czy producent przypadkiem nie dołączył drobnych elementów, które mogłyby odpaść i zmotywować dziecko do włożenia ich do buzi.

Funkcjonalność

Meble wybierane do pokoju dziecka muszą być funkcjonalne. W końcu odgrywają rolę magazynu, który gromadzi książki, ubrania i zabawki. Dlatego warto, aby były pojemne, dzięki czemu zmieszczą większość przedmiotów znajdujących się w pokoju. Funkcjonalne, to znaczy również wygodne. Wygodne meble to takie, które dziecko może swobodnie użytkować. Szafki i szuflady, które otwierają się bez oporu i z łatwością to podstawa. Dziecko powinno mieć łatwy dostęp do wszystkich szafek i szafeczek. Biurko z jasnym blatem musi być odpowiedniej wysokości, krzesło dopasowane do wielkości biurka, a łóżko wygodne.

Styl

Rodzice wybierając meble dla dziecka, sprawdzają, co modnego jest teraz i co modne będzie za kilka lat. Nie chcą z roku na rok czy nawet raz na kilka lat, zmieniać mebli. Zdecydowanie wolą kupić uniwersalny zestaw, który posłuży dziecku co najmniej do wieku, w którym opuści mury szkoły podstawowej. Jest w tym jakaś logiczna myśl, tylko na tym etapie nie można również zapominać o upodobaniach i zainteresowaniach dziecka. Warto, by meble, jakie znajdą się w danym pokoju, po części współgrały z jego charakterem i sposobem bycia. W tak urządzonym pokoju, dziecko na pewno będzie dobrze się czuło, a czas, jaki w nim spędzi, będzie momentem wspomnieć w dalekiej przyszłości.