Salon połączony z kuchnią i jadalnią

Salon połączony z kuchnią i jadalnią. Jednym z rozwiązań, które jest popularne zwłaszcza w przypadku mniejszych mieszkań jest aneks kuchenny czyli kuchnia i salon w jednym. Co prawda to rozwiązanie spotkać można także w większych pomieszczeniach jednak w przypadku mniejszych jest o wiele częściej spotykane.

 

Zaletami tego rozwiązania są szerokie możliwości aranżacyjne, powiększanie optyczne przestrzeni oraz ciekawa prezentacja. Warto zadać sobie pytanie czy to rozwiązanie ma sens? Należy przeanalizować zarówno wady jak i zalety tego rozwiązania.

 

Zalety kuchni otwartej

Ten rodzaj aranżacji można zastosować zarówno w przypadku mniejszych jak i większych przestrzeni. Jednak w przypadku większych pomieszczeń spora część osób wybiera osobną kuchnię, ale czy to jest potrzebne? W przypadku połączonych pomieszczeń powierzchnia znacznie powiększa się pod kątem wizualnym. Obydwa pomieszczenia powiększają się w ten sposób pod kątem wizualnym. Kuchnia połączona z salonem powinna być jednak urządzona w zupełnie innym stylu niż salon, aby dokładnie pokazać granicę pomiędzy tymi pomieszczeniami. Jest to ciekawe zwłaszcza w przypadku większych imprez ponieważ gdy my przygotowujemy kolejne posiłki możemy także spędzać czas ze znajomymi. Kolejnymi zaletami tego rozwiązania jest możliwość ciągłego oglądania TV podczas gdy gotujemy obiad. Kolejnymi plusami tego rozwiązania jest możliwość połączenia rodziny. Można więcej czasu spędzać razem oraz co także bardzo istotne zyskać sporo światła w przypadku gdy dysponuje się ciemną kuchnią.

 

Wady kuchni otwartej

Oczywiście to rozwiązanie wcale nie jest pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest fakt, że w kuchni należy utrzymywać bezwzględny porządek ponieważ każdy bałagan rzuca się w oczy bez najmniejszego problemu. Nawet niewielki bałagan może zaburzyć prezentację całego mieszkania. Nieporządek bądź też naczynia w zlewie mogą bardzo mocno rzucać się w oczy każdemu kto wchodzi do mieszkania. Kolejną wadą tego rozwiązania jest niosący się pomieszkaniu hałas. Jest on o wiele większy niż w przypadku kuchni zamkniętych. Może to nie tylko być problemem podczas imprez, ale także podczas codziennego gotowania. Hałas może po prostu przeszkadzać innym domownikom podczas wykonywania codziennych czynności. Dodatkowo niestety tego rodzaju kuchnia nie zapewnia prywatności.

 

Warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety tych rozwiązań, aby później nie żałować wybranej opcji. Jest to dość trudno później pozmieniać.